Müügitingimused

Müügitingimused

  1. Müügitingimuste kehtivus

 1.1. Veebilehel Jalgrattakeskus.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Transplanet OÜ, registrikood 12740127, asukohaga Kesk 1, 48105, Jõgevamaa, Põltsamaa linn, e-posti aadress: info@jalgrattakeskus.com

 1.2. Kasutustingimustega tutvumine on Ostjale Kohustuslik ja tingimustega nõustumisel kinnitab Ostja, et ta on tutvunud käesolevate Tingimustega ja aktsepteerib ja täidab neid täielikult.

1.3. Kasutustingimused kehtivad Veebipoest ostmisel ja keskkonna https://jalgrattakeskus.ee kasutamisel. Kasutustingimused on lahutamatult seotud Privaatsustingimustega.

1.4. Veebipood jätab endale õiguse teha kasutustingimustes muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehe https://jalgrattakeskus.ee. Tehingule kohaldatakse tehingu toimumise ajal kehtinud tingimusi.

1.5. Ostjal (edaspidi Ostja) on võimalik enne ostu sooritamist kasutustingimused salvestada, printida ja vajadusel taasesitada.

1.6. Müügileping loetakse sõlmituks ostja ja konkreetse kaupa müüva ettevõtte (edaspidi Müüja) vahel.

2Hinna- ja tooteinfo

2.1. Kõik https://jalgrattakeskus.ee e-poes olevad hinnad on eurodes, sisaldavad käibemaksu vastavalt seaduses sätestatud määrale ja tasu kauba kättetoimetamise eest.

2.2. Soodustuste olemasolul arvutatakse kauba allahindlus peale soodustust andva info sisestamist ostukorvis.

2.3. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

2.4. Transplanet OÜ on õigus igal ajal muuta e-poes kuvatavaid hindu. Kui e-poes on muudetud hindu peale Teie poolt tellimuse esitamist ja selle eest tasumist, siis kohustub Transplanet OÜ tarnima Teile vastavad tooted tellimuse hetkel kehtinud hindadega. Teil ei ole õigust nõuda hinnavahe kompenseerimist.

2.5. Toodete kogusest võib Transplanet OÜ eksida. Näiteks, kaup on laost otsas, aga ei ole https://jalgrattakeskus.ee lehel ära märgitud. Kui too(de)te eest on makstud siis on Transplanet OÜ kohustatud ostusumma tagasi saatma.

3. Ostu sooritamine ja tellimuse vormistamine

3.1. Ostja valib Veebipoes välja soovitud kaubad ja lisab need ostukorvi. Ostukorvis on võimalik koguseid muuta ning kaupa ostukorvist eemaldada kuni kauba eest tasumiseni. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ja valida maksekeskkond. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside:

Eesti pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Citadele, Revolut, N26.

Maksa hiljem lahendused: Liisi ID, ESTO

Visa/Mastercard kaardimaksed

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

3.5. Veebipood saadab Ostja e-posti aadressile tellimuse kinnituse.

Makseid vahendab ESTO AS. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel ESTO AS turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja ESTO AS-le.

3.6. Juhul kui Ostja poolt valitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, siis teavitatakse sellest Ostjat esimesel võimalusel ning Müüjal on õigus tellimus tühistada nii osaliselt kui täielikult. Osalise tühistamise korral võib Müüja paluda täpsustada ostja soove ülejäänud tellimusega ümberkäimiseks – kas see lähetada või samuti tühistada.

3.7. Müügileping loetakse sõlmituks juhul, kui Klient on  tellimuse eest tasunud Transplanet OÜ arvelduskontole tellimuse eest 100% ulatuses.

4Tasumine

4.1. Ostja tasub kauba müügihinna ja kättetoimetamise tasu täies ulatuses ettemaksuna.

4.2. Tellimuse eest saab tasuda ostukorvis pakutud makseviisidega.

4.3. Tellimus tühistatakse juhul, kui ostusumma ei ole 10 päeva jooksul Transplanet OÜ arveldusarvele laekunud.

5Kohaletoimetamine

5.1. Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti

5.2. Kauba kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud: “DPD Pickup Pakiautomaat”, “Venipak Kuller”, “Tulen ise järgi” “Omniva Pakiautomaat”, “Itella SmartPost Pakiautomaat”, “Valmis monteeritud jalgratas koos koju saatmisega”.

5.3. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

5.4. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 4-14 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest.

5.5. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 60 kalendripäeva jooksul.

5.6. Enne saatelehe allkirjastamist soovitame tungivalt Teil toodete pakend üle vaadata ja selle väliste vigastuste korral märkida kulleri saatelehele sellekohane märkus. Palume Teil vigastatud pakendiga tootest teatada elektronposti aadressile: info@jalgrattakeskus.ee . Kullerfirma poolt vigastatud pakendiga toode asendatakse.

6Tellimuse tühistamine ja toodete tagastamine

6.1. Ostjal on õigus Veebipoes sõlmitud müügilepingust taganeda hiljemalt 14 päeva jooksul arvates tellimuse kättesaamisest.

6.2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui Ostjaks on juriidiline isik.

6.3. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu Ostjal lubataks seda tavapäraselt teha tavapoes (jaekaubanduse kaupluses).

6.4. Juhul kui Ostja on kaupa kasutanud muuks otstarbeks kui oli vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või esineb kaubal kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

6.5. Kauba tagastamiseks tuleb esitada müügilepingust taganemise avaldus hiljemalt 14. päeva jooksul kauba kättesaamisest. Taganemisavalduse tuleb edastada e-posti aadressil info@jalgrattakeskus.ee.

6.6. Taganemisavalduse leiab siit.

6.7. Müüjal on õigus loobuda kauba müümisest olukorras, kus tehnilise vea tõttu on Veebipoes pakutava toote hind muutunud/muudetud võrreldes vastava toote tavalise turuhinnaga ebamõistlikult odavaks (hinnaviga), kauba juures puudub selgesõnaline info, et tegemist on kaubale kehtestatud erihinnaga ja kaup on Ostjale üle andmata. Müüjal on õigus sellisest tehingust taganeda 3 tööpäeva jooksul alates hinnaveaga sõlmitud tehingust teadasaamisest, esitades Ostjale vastavasisulise kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis avalduse. Nimetatud alusel taganemise korral tagastab Veebipood Ostjale viivitamata, kuid hiljemalt 14. päeva jooksul kõik Ostjalt lepingu alusel saadud tasud, sh kättetoimetamise tasu. Kõik maksed tehakse Ostja arvelduskontole, millelt kauba eest tasuti.

6.8. Remondist tagasi tulnud tooted ning peale kliendile vastava info edastamist on Transplanet OÜ kohustatud kaupa hoidma 1 kuu. Peale nimetatud aja möödumist on Transplanet OÜ-l õigus kaup utiliseerida. 

7Nõuetele mittevastavate toodete tagastamine

7.1. Kui Transplanet OÜ vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest, mis ilmnevad 1 aasta jooksul alates toodete Teile üleandmisest.

7.2. Transplanet OÜ ei vastuta:

  • Ostja süül toote halvenemise/kahjustumise eest;
  • puuduste eest, mis on tekkinud toote mittekorrapärase kasutamise tagajärjel;
  • toote normaalse füüsilise kulumise eest tavalise kasutamise korral. 

7.3. Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) Teie poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul alates tellimusest taganemise ja toote tagastamise soovi kohta teate saamisest.

7.4. Lisaks garantiist tulenevatele õigustele on Ostjal ka muud seadusest tulenevad õigused. 

Garantii annab õiguse tootjast või materjalist tuleneva rikke või vigase komponendi tasutaasendamisele või parandamisele järgmistel tingimustel:

  • Esimese 200-300 km läbisõidu järel on ratas käinud hoolduses Põltsamaa Jalgrattakeskuses. Koos garantiinõudmisega esitatakse rattapass.
  • Garantii kehtib ainult omanikule, kelle nimi on märgitud passile.
  • Garantii piirdub defektse osa parandamise või asendamisega. Firma ei vastuta muude võimalike kahjude eest.
  • Normaalsest kulumisest, hüppamisest, kukkumisest, hooletusest, tehniliselt mittekorras ratta kasutamisest, ratta mittesihipärasest kasutamisest, ratta võistlusolukorras kasutamisest, ise või volitamata mehaaniku poolt tehtud hooldusest, remondist ja mittestandartsete osade paigaldamisest tekkinu ei kuulu garantii alla.

8. Pretensioonide esitamine ja vastutus

8.1. Kui Müüja vastutab kaubal esinevate puuduste eest, parandab või asendab Müüja puudustega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Müüja Ostjale kõik lepingu alusel saadud tasud.

8.2. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@jalgrattakeskus.ee, kirjeldada kaubal ilmnenud puudust ja esitatava nõude sisu ning lisada ostu tõendav dokument.

9Vaidluste lahendamine

9.1. Kui Ostjal on Müüja vastu pretensioone palume need edastada e-posti aadressile info@jalgrattakeskus.ee.

9.2. Müüja ja Ostja vahel tekkivad vaidlused lahendavad pooled läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Ostjal õigus pöörduda Tarbijakaitseametisse (Rahukohtu 2 Tallinn 10130,http://www.tarbijakaitseamet.ee) ja tarbijavaidluste komisjoni (Rahukohtu 2 Tallinn 10130, http://www.komisjon.ee) vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks või kohtusse. Lisaks on kõikidele klientidele avatud e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks Euroopa Liidu elektrooniline keskkond ODR-platvorm (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine) aadressil http://ec.europa.eu/odr[SS1] .

10. Välistavad tingimused

10.1. Veebilehel olevad tootepildid on illustratiivse tähendusega.

10.2. Transplanet OÜ jätab endale õiguse loobuda müügist kui tootega on juhtunud mõni järgnevatest probleemidest: on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis (näiteks kui 1000 EUR maksev elektri tõukeratas on järsku müügis 100 EUR eest, on tegemist ilmselgelt veaga. Sellest tulenevalt eeldame, et klient peaks aru saama, et tegemist on veaga ja toode ei kuulu sellise hinnaga müümisele).  Antud juhul jätab Transplanet OÜ endale õiguse loobuda müügist ning tagastada kliendile raha tema arvelduskontole 1-7 tööpäeva jooksul.

0