Turvalisus ennekõike!

Meie kõigi jaoks on oluline jõuda elusalt ja turvaliselt koju. Selleks peab jalgrattur teadma mõningaid eriti tähtsaid liikluseeskirju.

  1. Kontrolli, kas jalgrattal on olemas valge tuli (halva nähtavuse korral); valge helkur; esipidur; kollased või valged kodarahelkurid; tagapidur; punane helkur; punane tuli   (halva nähtavuse korral) ja signaalkell. Ja loomulikult ka kiiver.
  2. Jalgrattur peab sõitma jalgrattateel või jalgrattarajal, kui neid pole, siis võib jalgrattur paikneda sõidutee paremas servas, välja arvatud enne vasak- ja tagasipööret. Jalgrattur on erandjuhul lubatud sõitma kõnniteel, kui sõiduteel sõitmine on tee seisukorra tõttu oluliselt raskendatud.
  3. Jalgrattur ei tohi hõivata tervet sõidurada. 
  4. Tuleb tagada nii endale kui ka teistele liiklejatele turvalisus. Jalgratturil on õigus mööduda jalakäijast 3-7 km/h (jalakäija tavakiirus).
  5. Jalgrattur on kohustatud andma teed operatiivsõidukitele.
  6. Sõidu ajal on keelatud hoida kinni teistest transpordivahenditest, nt. ühistranspordivahenditest, sõiduautost, mootorrattast …
  7. Juht ei tohi olla liikluses alkoholijoobes, sellises haigus- või väsimusseisundis, mis takistab liiklusolude täpset tajumist.
  8. Jalgratturil on keelatud juhtimise ajal tegeleda kõrvaliste tegevustega, mis segab juhtimist või liiklusolude tajumist.
  9. Parem- või vasakpöörde tegemisel on rattur kohustatud näitama suunamärguandeid vähemalt 3 sekundit enne manöövri sooritamist.
  10. Tuleb jälgida foore, liiklusmärke ja teekattemärgiseid.
märk
Translate